Перша згадка про паркет відноситься до періоду Середньовіччя.В 13-14 століттях в будинках знатних вельмож почали стелити дерев'яну підлогу за допомогою різних за формою дощечок. З них майстри створювали підлогові твори мистецтва у вигляді малюнків і орнаментів. Так і виник фігурний паркет. До цього моменту підлогу покривали звичайними поздовжніми дошками. Для його прикраси використовували тільки лак або фарбу. Через це всі житлові приміщення виглядали однотипно. Поява техніки поділу дерев'яної дошки на геометричні фігури дозволило змінити ситуацію і посприяло розвитку нового напряму укладання художнього паркету.

Лак або фарба

Якщо ви все ще не визначилися чим пофарбувати дерев'яну підлогу, то головне, що варто врахувати, це те, як буде використовуватися приміщення і скільки ви готові виділяти грошей на підтримку його «в формі».

Лакові покриття для підлоги, хоч і більш красиві, але в цілому мають меншу довговічністю. Справа в тому, що навіть самий якісний лак створює на поверхні плівку, яка зберігає деяку еластичність навіть після повного висихання. Це означає, що рухаючи меблі, ви мимоволі будете псувати покриття. До Тому ж по кімнаті, покритої лаком краще пересуватися в м'якому взутті. Каблуки і шпильки сильно збільшать ймовірність появи мікротріщин.

Якщо ви збираєтеся фарбувати підлоги непрозорим покриттям, то важливо відштовхуватися від функцій приміщення. Для житлових кімнат необхідно вибрати фарбу з найменшою токсичністю, а в ідеалі, взагалі без вмісту органічних розчинників. Таке фарбування в результаті обійдеться дешевше, воно вимагає менше догляду і довше прослужить. Але повністю приховає фактуру деревини.

Усунення щілин в паркеті. Скільки це коштує?

Поява щілин і скрипу під ногами завдає чимало головного болю. Щілини - не обов'язковий атрибут старої підлоги, у багатьох випадках вони можуть виникнути навіть у тільки покладеного нового паркету. Існує кілька причин появи щілин.

Причини появи щілин в паркеті після укладання:

порушення правил дотримання геометрії плашок;

укладання паркету на нерівну основу;

ігнорування важливості фанерної підкладки;

укладання спочатку недосушеного покриття,

Основною причиною щілин і скрипу при експлуатації паркету є порушення кліматичного контролю - занадто висока температура і дуже низька вологість повітря призводять до швидкої сушки дерева.
Перш ніж приступити до усунення щілин, методом простукування визначте розхиталися ділянки. Якщо скрипить весь підлогу, то без повного демонтажу покриття і циклювання паркету не обійтися.
Усунення щілин у паркеті своїми руками
Залежно від типу покриття (штучний паркет, паркетна дошка) існують різні способи усунення скрипу:
Шпаклівка щілин. Дрібні тріщини підлоги шпаклюються спеціальними складами, які можна змішати з деревним пилом. Якщо щілина велика, видаліть проблемну плашку, зачистите підставу під нею і приклейте нову, відповідну за розмірами.
Заливка клейовим складом. Вам буде потрібно дриль, шприц, дюбель, молярний скотч, клей для паркету. Зробіть наскрізні отвори в центрі планок і залийте туди клей. Притисніть паркетне покриття вантажем. В якості альтернативи клею нерідко застосовують заливку цементом або рідкими цвяхами. Різниця в тому, що робиться велике отвір - діаметром в 1,6-2 см, в яке після закінчення робіт забивається дерев'яний штир.
Притягування металевими анкерами. Спосіб використовується в разі, коли паркет лежить на бетонній основі. Анкера кріпляться вручну, після буріння отворів в підставі.
Стягування паркетної підлоги. Спосіб використовується для усунення скрипу підлог з паркетної дошки. Якщо кріплення здійснювалося на цвяхи, досить їх просто замінити на саморізи. Спосіб трудомісткий, але ефективний - скрип підлог зникне.
Перш ніж вирішити самостійно усунути скрип паркету, зважте всі за і проти. Як показує практика, звернення в паркетну компанію вимагає трохи більших вкладень, однак вони швидко окупаються з часом. Якщо Ваш паркет став скрипіти і на ньому з'явилися щілини, довірте відновлення паркету фахівцям. Наш грамотний технолог визначить причину скрипу, на підставі якої підбере оптимальну методику роботи. Найчастіше усунення скрипу паркету і закладення щілин потребуватимуть додаткових робіт по лакуванню і циклюванню паркету. А це неможливо без використання спеціального шліфувального устаткування і рук досвідченого майстра. Будьте впевнені, паркетники проведуть всі роботи ідеально.

заміри та підрахунки

Плануєте реставрувати паркет, але не знаєте з чого почати? У цій ситуації першочерговим є заміри та підрахунки, які дуже важливо здійснити правильно

Зробити замовлення на заміри та підрахунки можна за телефоном:

+38 (068) 008 06 17

man 03